Ekena Millwork LP2C12X06900CL Custom Two Equal Panels, Raised PanelShutter (Per Pair)12"W x 69"HClay
★★★★★ 5.0 126 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by woodfestpa.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 12 in. Width x 1 in. Depth x 69 in. Height
  • Includes pair of shutters and color-matching hardware
  • Easiest installation - installs in minutes with included hardware
  • Due to materials, widths and lengths are nominal +/- 1/2"
  • Durable construction features molded-through color and crisp woodgrain texture
Size 12-in. W x 69-in. H
Color Clay
Style 69"H
Finish Clay
Material Vinyl
Item Weight 6.76 pounds
Part Number LP2C12X06900CL
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number LP2C12X06900CL
Batteries Required No
Product Dimensions 69 x 12 x 69 inches
Warranty Description Limited Lifetime Warranty
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
5 out of 5
★★★★★
126 ratings | 52 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
90% (113)
4 stars
0% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)